Te-ai întrebat vreodată de ce îți este atât de ușor să ai grijă de ceilalți, dar atât de greu să îi lași pe ceilalți să aibă grijă de tine? De ce poți să dăruiești cu inima deschisă, dar când cineva îți oferă ajutor, un compliment sau un gest frumos, simți nevoia să spui: „Nu trebuia.”Capacitatea de a primi se învață de la mama